کاشی آشپزخانه تیره را تنها در این شرایط استفاده کنید

به گزارش وبلاگ کلشی ها، اگر قصد دارید از رنگ های تیره برای کاشی آشپزخانه استفاده کنید، حتما این مطلب را مطالعه نمایید.

کاشی آشپزخانه تیره را تنها در این شرایط استفاده کنید

آشپزخانه قلب خانه نامیده می شود؛ به همین دلیل است که طراحان دکوراسیون نیز هنگام طراحی و چیدمان خانه به این بخش بیشتر از سایر قسمت ها اهمیت داده می شود؛ به همین منظور انتخاب رنگ کاشی آشپزخانه، می تواند تا حد زیادی دکوراسیون ما را تحت تاثیر قرار دهد؛ از سوی دیگر با توجه به اینکه امروزه افراد به انتخای سبک مدرن برای خانه علاقه بیشتری دارند، برای طراحی آشپزخانه مدرن، بهترین رنگ کاشی آشپزخانه، استفاده از رنگ های تیره است که به فضا عمق بیشتری می خشند؛ بنابراین اگر قصد طراحی آشپزخانه را دارید برای انتخاب مدل کاشی آشپزخانه و مزایای و معایب استفاده از رنگ تیره، تا انتهای این مطلب با وبلاگ کلشی هامگ همراه باشید.

مزایای استفاده از رنگ تیره برای کاشی آشپزخانه

استفاده از رنگ های تیره برای کاشی آشپزخانه می تواند به تزیین و طراحی زیباتر و مجذوب کننده تر این فضا کمک کند؛ استفاده از این رنگ مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

منطقه بندی بصری

منطقه بندی بصری در انتخاب رنگ تیره برای کاشی آشپزخانه به معنای ترتیب و ترکیب مناسب رنگ ها در نقاط مختلف آشپزخانه است تا طراحی به طور هماهنگ و مجذوب کننده به نظر بیاید در این روش بهتر است از دو رنگ اصلی و ثانویه برای طراحی کاشی آشپزخانه استفاده کنید؛ به گونه ای که از رنگ تیره به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید و از یک رنگ چند درجه روشن تر برای وسایل آشپزخانه مانند دستگیره ها، سینک و .. استفاده کنید. فراموش نکنید که در این ترکیب رنگ بهتر است سقف و دیوارها را با رنگ های روشن تر ترکیب کنید تا فضا باز به نظر بیاید .

ترکیب راحت رنگ تیره با سایر رنگ ها

از مزایای استفاده از رنگ سیاه برای کاشی آشپزخانه این است که به راحتی می توان آن را با سایر رنگ ها ترکیب کرد؛ برای ایجاد یک هارمونی بسیار مناسب در آشپزخانه، بهتر است این رنگ کاشی آشپزخانه با کابینت سفید ست شود؛ علاوه بر آن به کاربردن رنگ مشکی در آشپزخانه علاوه بر هماهنگ شدن راحت آن با رنگ های دیگر شما می توانید این رنگ کاشی آپشزخانه را با هر متریالی مانند سنگ مرمر، چوب، شیشه ترکیب کنید و فضای رویایی را به وجود آورید.

معایب استفاده از رنگ تیره برای کاشی آشپزخانه نو

استفاده از رنگ تیره برای کاشی آشپزخانه می تواند طراحی مجذوب کنندهی را به این فضا اضافه کند، اما همچنین معایب و چالش های خاصی را نیز به همراه دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

رنگ های تیره در آشپزخانه کثیفی ها را بیشتر نشان می دهند

از بزرگ ترین معایب رنگ تیره برای کاشی آشپزخانه این است که لکه و کثیفی روی کاشی مانند لکه های آب، اثر انگشت و گردو خاک بیشتر نمایان می شود و نیاز به مراقبت و تمیزی روزانه دارد؛ بنابراین اگر جزو افراد پر مشغله هستید از انتخحاب این مدل کاش آشپزخانه خودداری کنید.

از رنگ تیره فقط برای آشپزخانه بزرگ می توان استفاده کرد

رنگ های تیره معمولاً احساس کوچکی را در فضا ایجاد می کنند. بنابراین طرح کاشی اشپزخانه تیره می تواند احساس کوچکی بودن فضا را بیشتر تشدید کند و باعث شود فضا کوچک تر به نظر بیاید. همچنین رنگ های تیره ممکن است باعث ایجاد حس شلوغی و گرفتگی در فضا می شوند و فضای کوچک آشپزخانه را از لحاظ بصری شلوغ تر نشان می دهد.

به نور بیشتری نیاز دارید

اگر آشپزخانه شما نور طبیعی یا مصنوعی کمی دارد، یک ست کاشی و سرامیک رنگ تیره در آشپزخانه فقط اوضاع را بدتر می کند. در این مورد، باید منابع نور اضافه کنید یا سایه متفاوتی را انتخاب کنید. نور مصنوعی کمک کننده واقعی در یک اتاق تاریک خواهد بود. لوسترها، دیوارکوب ها، نورافکن ها و ال ای دی ها امکان پخش نور را در تمام اتاق فراهم می کنند. امروزه می توانید مبلمان را حتی روی زمین برجسته کنید. بنابراین نور مصنوعی یک جایگزین واقعا خوب در یک فضای تاریک است. آینه ها به عنوان منبع اضافی نور عمل می کنند. بهتر است آنها را مقابل پنجره قرار دهید زیرا این کار حس پنجره دیگری را ایجاد می کند.

پیشنهاد مطالعه: تنها در 4 مرحله برای خانه خود پرده شیک بدوزید + ویدئومنبع: پیام دلتا

به "کاشی آشپزخانه تیره را تنها در این شرایط استفاده کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشی آشپزخانه تیره را تنها در این شرایط استفاده کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید