واکسن کووید 19 بر روی حیوانات جواب مثبت داد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، یک گروه تحقیقاتی در چین به تازگی در یک مطالعه اعلام کرده است که واکسن های غیر فعال ساخته شده توسط آنها برای مبارزه با کرونا بر روی برخی از حیوانات جواب مثبت داده و مؤثر بوده است.

واکسن کووید 19 بر روی حیوانات جواب مثبت داد

به گزارش وبلاگ کلشی ها از فارس، یک گروه تحقیقاتی به رهبری چین به تازگی در یک مطالعه اعلام کرده است که واکسن های غیر فعال ساخته شده توسط آنها برای COVID-19 بر روی ماکاک ها و سایر گزینه های غیر انسانی مانند موش ها مؤثر و ایمن هستند.

این مطالعه که روز یکشنبه در bioRxiv، یک منبع دسترسی آزاد به علوم بیولوژیکی منتشر شد همچنین حاکی از آن است که این واکسن ها قادر به ایجاد یک پاسخ ایمنی هومورال مؤثر در پستانداران غیر انسانی هستند و در برابر ویروس کرونا محافظت کامل می کنند.

این دو واکسن چینی توسط شرکت سینوواک بویاتیک (Sinovac Biotec) در پکن و انستیتوی محصولات بیولوژیکی ووهان در زیر گروه صنایع دارویی ملی - دولتی چین ساخته شده است.

محققان از طریق آنالیز سیستماتیک علائم بالینی، خون شناسی و شاخص های بیوشیمیایی در ماکاک ها نتیجه گرفتند که واکسن ایمن است؛ نه تقویت عفونت و نه تشدید ضعف سیستم ایمنی در مطالعات مشاهده نشده است.

این تیم تحقیقاتی گفتند اگرچه برای تعریف بهترین مدل حیوانات برای مطالعه عفونت COVID-19 هنوز خیلی زود است، اما داده های تجربی از رش مطالعات برای ساخت واکسن های COVID-19 برای انسان پشتیبانی می کنند.

یانگ ژانکیو، ویروس شناس دانشگاه ووهان روز سه شنبه به گلوبال تایمز گفت: ماکاک ها از نظر ژن ها به انسان نزدیکتر هستند، بنابراین نتایج قانع کننده است و پژوهش های بیشتری در این زمینه صورت خواهد گرفت.

منبع: جام جم آنلاین

به "واکسن کووید 19 بر روی حیوانات جواب مثبت داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کووید 19 بر روی حیوانات جواب مثبت داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید