مکرون درباره ادلب به اردوغان چه گفت؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، فارس نوشت: دفتر ریاست جمهوری ترکیه با انتشار بیانیه ای بیان کرد که رؤسای جمهور ترکیه و فرانسه طی یک تماس تلفنی در مورد اوضاع ادلب و بحران پناهجویان گفت وگو کردند.

مکرون درباره ادلب به اردوغان چه گفت؟

طبق گزارش خبرگزاری روسی تاس، در بیانیه دفتر ریاست جمهوری ترکیه در مورد گفت وگوی اردوغان و ماکرون آمده است: در حین این گفت وگو، طرفین بر ادلب و بحران پناهجویان تمرکز کردند.

این گفت وگوی تلفنی در حالی برگزار شده است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و اردوغان قرار است امروز (15 اسفندماه) در پایتخت روسیه در مورد اوضاع ادلب با یکدیگر ملاقات و گفت وگو نمایند.

بنا به گفته وزارت دفاع روسیه، تنش ها در منطقه ادلب سوریه در تاریخ 27 فوریه (هشتم اسفندماه) بعد از آن تشدید شد که گروه تروریستی هیأت تحریرالشام پیشروی زیادی به سوی مواضع نیروهای دولتی سوریه شروع کرد.

طبق این گزارش، ارتش سوریه نیز به مواضع تروریست ها در ادلب حمله کرد و بعد از آن ارتش ترکیه مدعی شد که در نتیجه حملات دمشق، 36 نظامی ترکیه کشته شدند و نیروی هوایی ترکیه نیز به مواضع نیروهای سوریه حمله کرد و سپس مدعی شد که بیش از 200 موضع سوریه را هدف قرار داده است است.

از طرف دیگر، ارتش ترکیه از روز یکشنبه هفته جاری، بعد از افزایش تلفات ماجراجویی نظامی خود در ادلب و بیشتر شدن ابعاد این رسوایی، تجاوز نظامی جدیدی را به خاک سوریه با اسم رمز عملیات سپر بهار برای حمایت از گروه های تروریستی در برابر عملیات ارتش سوریه در ادلب شروع کرد.

وزارت دفاع ترکیه شامگاه سه شنبه (13 اسفند) در بیانیه ای از افزایش شمار تلفات نیروهای خود در درگیری های شمال غرب سوریه خبر داده بود. تلفات این کشور طی دو هفته گذشته در درگیری های استان ادلب مطابق آمار رسمی وزارت دفاع این کشور بیش از 40 نفر و ده ها زخمی است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "مکرون درباره ادلب به اردوغان چه گفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون درباره ادلب به اردوغان چه گفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید