معجزه نظامی، جزئیات پیشروی مجاهدان در مناطق مختلف یمن

به گزارش وبلاگ کلشی ها، شرق یمن در روز های گذشته شاهد تحولات بسیار مهمی بود که دستاورد های بزرگی برای ارتش یمن ونیرو های انصارالله را به دنبال داشت.

معجزه نظامی، جزئیات پیشروی مجاهدان در مناطق مختلف یمن

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ کلشی ها، دفتر سیاسی رسانه اى مقاومت اسلامى نُجَباء (از نیروهای جهادی در عراق و سوریه) در صفحه رسمى توئیتری خود نوشت: پیشروی اخیر نیرو های یمنی را می توان نقطه عطفی درجنگ پنج ساله این کشور برشمرد. به نحوی که ارتش این کشور با وارد کردن خسارت های سنگین به مزدوران سعودی و نیرو های منصور هادی به دروازه های مأرب و حزم در استان جوف نزدیک شده اند.

البته در این میان هنوز تعیین نیست که نیرو های یمنی خواهان ورود به مارب باشند یا خیر، اما می توان تاکید کرد که به واسطه پاکسازی هزاران کیلومتر اینک مرز های شرقی صنعا از هر زمان دیگری ایمن تر شده اند. همچنین نیرو های یمنی علاوه بر ضربات سنگین به محور سعودی در یمن توانستند طی هفته گذشته به محافظت از دستاورد های خود بپردازند.

در خلال دو روز گذشته نیرو های یمنی این امکان را پیدا کردند تا جبهه نهم را به صورت کامل به اختیار خود درآورند و اینک مرحله ما بعد نهم آغاز شده است. در این میان باید توجه داشت که امکانات تسلیحاتی نیرو های منصور هادی به مراتب پیشرفته تر از نیرو های یمنی است و همچنین علی رغم برخورداری از پشتیبانی هوایی جنگنده های سعودی، این ارتش یمن بود که توانست با عبور از کوه های نهم به بیابان های مأرب پا بگذارد. مساله ای که با توجه به شرایط متفاوت جغرافیایی به یک معجزه نظامی شباهت دارد.

در دو روز گذشته نیرو های وابسته به عبدربه منصور هادی، رییس جمهور مستعفی یمن تلاش داشتند تا با بازپس گیری کوه های ملح و حومه هیلان بخشی از شکست های خود را جبران کنند، اما در این زمینه هم ناموفق بودند.

همچنین منابع خبری گزارش دادند که نیرو های مردمی و ارتش یمن شهر تاریخی برقاش در حزم الجوف را به سیطره خود درآوردند. این درحالی است که این نیرو ها علاوه بر عقب راندن طرف مقابل از مثلث رابط جوف، مارب و صنعا به دنبال آزادسازی منطقه عقبه واقع در حد فاصل جوف و مارب هستند و هم اکنون درگیری های بی سابقه ای در این منطقه جریان دارد.

به نظر می رسد فصل تازه ای از پیروزی های میدانی نیرو های یمنی در این کشور آغاز شده است که با هجمه همه جانبه آن ها در محور های مختلف تا کنون دستاورد هایی را به دنبال آورده که تعجب ناظران سیاسی و نظامی را به دنبال داشته است. گزارش های رسانه ای نشان می دهد که نیرو های یمنی می توانند در روز های آینده مناطق بیشتری را از سیطره مزدوران سعودی خارج سازند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "معجزه نظامی، جزئیات پیشروی مجاهدان در مناطق مختلف یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه نظامی، جزئیات پیشروی مجاهدان در مناطق مختلف یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید