قیمت بلیت اتوبوس برای سفر های نوروزی گران می شود؟، تردد اتوبوس ها فقط با 50 درصد ظرفیت و فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش وبلاگ کلشی ها، مدیرکل دفتر مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با تأکید بر اینکه طرح سفرهای نوروزی امسال با مفهوم کاهش سفرها است، گفت: در حال حاضر ناوگان با 50 درصد ظرفیت تردد می کند و فقط صندلی های کنار پنجره مورد استفاده قرار می گیرد.

خبرنگاران- داریوش باقرجوان در باره شرایط سفرهای نوروزی امسال از طریق ناوگان عمومی جاده ای، گفت: آمادگی ناوگان جاده ای برای انجام سفرها در طول سال وجود داشته است و برای نوروز هم در راستای انجام سفرهای ضروری هموطنان، ناوگان عمومی مسافری جاده ای اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه آماده هستند اما توصیه ما به مردم کاهش سفرها و همچنین سفر نکردن، با توجه به دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا است.

قیمت بلیت اتوبوس برای سفر های نوروزی گران می شود؟، تردد اتوبوس ها فقط با 50 درصد ظرفیت و فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از فارس؛ مدیرکل دفتر مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: به هر حال نوروز سال 99 و همچنین نوروز سال 1400 شکلی متفاوت از نوروز سال های گذشته را دارد و تأکید و توصیه هم بر سفر نکردن است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی خاصی برای سفرهای نوروزی نداریم، اضافه کرد: اما طبق روال طول سال، همه ناوگان برای انجام سفرهای اجتناب ناپذیر و ضروری مسافران، آماده هستند و ما موظف هستیم خدمات را ارائه دهیم.

* تردد اتوبوس ها فقط با 50 درصد ظرفیت

مدیرکل دفتر مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: رعایت 50 درصد فروش ظرفیت ناوگان به صورت جدی اجرا می شود، همچنین پروتکل های بهداشتی در خصوص ضدعفونی ناوگان و صندلی ها، زدن ماسک توسط راننده، تأکید و توجه به ماسک زدن همه مسافران، تأمین ماسک در انتهاه ها، ضد عفونی انتهاه ها و غیره به صورت جدی نظارت می شود.

باقرجوان گفت: در حال حاضر ناوگان با 50 درصد ظرفیت تردد می کند و فقط صندلی های کنار پنجره مورد استفاده قرار می گیرد، البته اغلب ناوگان با ظرفیتی کمتر از 50 درصد تردد می کنند چون تقاضای سفر کاهش یافته است، بنابراین از نظر چینش مسافران در اتوبوس مشکل خاصی وجود ندارد و این نظارت از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و شرکت های مسافری انجام می شود و اگر موردی هم باشد با قانون شکنان به صورت جدی برخورد می شود.

* 3 روش برای طرح موضوع عدم رعایت فاصله گذاری در ناوگان اتوبوسی

وی در پاسخ به این سوال که اگر مسافری هنگام سوار شدن به اتوبوس متوجه شد که صندلی کناری وی هم فروخته شده است باید چه کاری انجام دهد؟ گفت: اول آنکه مسافر باید مراتب اعتراض خود را به راننده اتوبوس اعلام کند، همچنین دو شماره پیامکی در نظر گرفته شده است که مسافر می تواند به وسیله تلفن گویای 141 و 3000141 به عنوان سامانه پیام کوتاه اطلاع رسانی کند.

مدیرکل دفتر مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: البته پلیس راه نیز در این حوزه نظارت جدی دارد، همچنین در اتوبوس ها، پلاکاردهایی نصب شده است که شماره مدیر مسؤول شرکت قید شده است و باید به صورت 24 ساعته پاسخگو باشد.

باقرجوان اظهار کرد: بنابراین مسافران از سه طریق تلفن گویا، طرح اعتراض به پلیس راه و تماس تلفنی با مدیر مسؤول شرکت، می تواند تخلف عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس را به گوش متولیان برساند.

وی گفت: همچنین همکاران ما در انتهاه های مسافری آماده هستند که در صورت بروز مشکل نسبت به اجرای درخواست مسافران اقدام کنند، برای ما مهم این است که در ابتدای سفر این مشکل حل شود نه پس از انتها سفر.

* آماده سازی 70200 دستگاه انواع ناوگان جاده ای

مدیرکل دفتر مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در باره ناوگان آماده به کار و فعال عمومی مسافری جاده ای گفت: در حال حاضر 14 هزار و 200 دستگاه اتوبوس، 23 هزار دستگاه مینی بوس و 33 هزار دستگاه سواری کرایه پلاک عمومی در ناوگان فعال هستند.

* امکان تهیه بلیت همه ظرفیت ناوگان مسافری جاده ای از طریق اینترنت

باقرجوان با بیان این که موضوع پیش فروش بلیت اتوبوس دیگر مطرح نیست، گفت: در حال حاضر خرید بلیت اتوبوس به وسیله اینترنت امکانپذیر است و در طول ایام سال هر زمان مسافر می تواند به وسیله اینترنت بلیت خریداری کند.

وی اظهار کرد: همه ظرفیت ها در شبکه های اینترنتی و وبسایت های شرکت های حمل و نقل قرار گرفته است و مردم می توانند به راحتی وارد شده و با ورود اطلاعات نسبت به تهیه بلیت ناوگان مسافری جاده ای اقدام کند.

* تصمیمی برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز گرفته نشده است

مدیرکل دفتر مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره قیمت بلیت اتوبوس برای ایام پیش رو گفت: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس برای ایام پیش رو و نوروز 1400 گرفته نشده است.

* مفهوم طرح نوروزی سال جاری کاهش سفرها و جابجایی های غیرضروری است

باقرجوان در پاسخ به این سوال که آیا سال جاری طرح سفرهای نوروزی خواهیم داشت؟ گفت: در سال جاری نیز به دلیل شیوع کرونا تأکید ما به مردم، بر عدم انجام سفر است، طرح نوروزی به مفهوم این که آمادگی کامل برای هر گونه فعل و انفعال و حرکت در این ایام وجود داشته باشد، وجود دارد و سازمان راهداری همواره شیوه نامه های طرح نوروزی را پیاده می کند اما به هر حال نوروز 1400 با نوروز 1398 متفاوت است.

وی گفت: مفهوم طرح نوروزی سال جاری هم تفاوت دارد و مفهوم آن کاهش سفرها و جابجایی های غیرضروری است.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "قیمت بلیت اتوبوس برای سفر های نوروزی گران می شود؟، تردد اتوبوس ها فقط با 50 درصد ظرفیت و فاصله گذاری اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت اتوبوس برای سفر های نوروزی گران می شود؟، تردد اتوبوس ها فقط با 50 درصد ظرفیت و فاصله گذاری اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید