رشد انفجاری گیاه پتوس با 7 روش تزیین!

به گزارش وبلاگ کلشی ها، روش های مختلفی برای داشتن یک گلدان پتوس زیبا وجود دارد که در این مطلب به کاربردی ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

رشد انفجاری گیاه پتوس با 7 روش تزیین!

گیاه پتوس جزو آن دسته از گیاهان آپارتمانی مقاوم است که می تواند در هر شرایط محیطی به رشد خود ادامه دهد؛ اما برای داشتن یک پتوس زیبا و پرپشت، فراهم کردن شرایط بهتر، تاثیر بسیاری بر رشد آن دارد. یکی از این شرایط برای رشد پتوس، تزیین این گیاه است؛ روش های مختلفی برای تزیین پتوس وجود دارد که در این مطلب از وبلاگ کلشی هامگ به زیباترین آن ها اشاره خواهیم کرد تا با استفاده از آن بتوانید چیدمان خانه خود را خاص و منحصر به فرد کنید.

آشنایی با انواع گیاه پتوس

پتوس برگ های قلبی شکلی دارد که از رشد خوبی نیز برخوردار هستند. بسیاری از ما فکر می کنیم که پتوس تنها یک نوع دارد؛ در حالی که این گیاه از انواع مختلفی تشکیل شده است.

انواع پتوس

پتوس سبز

این مدل از پتوس، برگ های سبز تیره ای دارد که در بسیاری از خانه ها وجود دارد و جزو گیاهان مقاوم به کم نوری است.

پتوس شیخی

این مدل از پتوس دارای برگ های سبز و شکاف دار است و به نور غیر مستقیم و آبیاری منظم نیاز دارد؛ برای رشد این مدل پتوس باید خاک آن را مرطوب نگهدارید.

پتوس ارتشی

این مدل از پتوس که به پتوس ابلق معروفیت دارد، و به علت ظاهر زیبای برگ آن که رنگ سبز و سفید دارد در بین مردم بسیار محبوب است. این گیاه به نور کم علاقه دارد؛ اما نسبت به سرمازدگی بسیار حساس است و حداقل دمای قابل تحمل برای آن 10 درجه سانتی گراد است.

پتوس طلایی

همان طور که از نام این نوع معین است، برگ های طلایی دارد و برای رشد به نور نسبتا زیادی نیاز دارد و اگر نور کافی به آن نرسد، شادابی خود را از دست خواهد داد.

شرایط نگهداری گیاه پتوس

بطور کلی نگهداری گیاه پتوس سخت نیست و حتی اگر شما در بحث نگهداری از گیاهان مبتدی باشید هم می توانید در خانه گیاه پتوس نگهداری کنید. اما برای داشتن گلدان های شاداب تر ضروری است که فاصله بین دو آبیاری به گونه ای باشد که سطح خاک خشک باشد؛ بعلاوه برترین خاک برای پتوس، خاک سرخ و خاک باغچه است.

روشهای تزیین گیاه پتوس

روش تزیین پتوس کاملا سلیقه ای است و شما می توانید به دلخواه و با توجه به شرایط خانه خود، این گیاه را تزیین کنید؛ اما برای داشتن ایده بهتر، ما در ادامه چند روش را به شما معرفی می کنیم.

آویز کردن گیاه پتوس

برای این مدل تزیین گلدان پتوس، می توانید از یک آویز استفاده نموده و گلدان را در مکانی که دوست دارید آویز کنید؛ با این روش در صورتی که نور کافی به گیاه برسد، خواهید دید که هر روز به طول این گیاه اضافه می گردد.

قرار دادن پتوس به صورت عمودی

در صورتی که دوست ندارید گیاه شما آویز باشد، می توانید آن را به صورت عمودی رشد دهید. برای استفاده از این روش می توانید از یک تکیه گاه گیاه یا به اصطلاح قیم برای گلدان خود بهره ببرید؛ ضروری است آن را وسط گلدان قرار داده و برگ های گیاه را به دور آن بپیچید.

استفاده از توری برای تزیین گیاه پتوس

روش دیگری که می تواند خانه شما را بسیار زیبا کند، استفاده از توری برای گیاه پتوس است؛ شما می توانید از این روش برای بالکن خود بهره ببرید و به راحتی با یک گلدان پتوس، زیباترین تزیین بالکن را داشته باشید. برای استفاده از این روش ضروری است توری را به دیوار مورد نظر نصب نموده و ساقه های پتوس را به آن متصل کنید.

ترکیب چند گلدان بزرگ با هم

اگر دوست دارید یک گلدان پتوس پرپشت داشته باشید، می توانید از یک گلدان بزرگ استفاده نموده و چند گلدان را با هم ترکیب کنید؛ در نهایت یک گلدان بزرگ دارید که می توانید آن را در گوشه ای از خانه قرار دهید و چیدمان آن قسمت را زیباتر کنید.

استفاده از ظروف زینتی برای تزیین پتوس

برای زیبایی بخشیدن بیشتر به گلدان خود می توانید چند عدد ظرف سرامیکی یا شیشه ای را تهیه نموده و گیاه های پتوس خود را درون آن ها قرار دهید.

ترکیب پتوس با گیاهان دیگر

برای جذابیت بخشیدن به گیاهان آپارتمانی خود، می توانید گیاه پتوس را با گلدان های دیگر ترکیب کنید؛ برای مثال می توانید از یک گلدان مستطیل بزرگ استفاده نموده و درون آن گیاه پتوس، سانسوریا و چند گیاه دیگر بکارید.

استفاده از پایه

یکی دیگر از روش های زیبایی بخشیدن به گیاه پتوس این است که از یک پایه بلند فلزی بهره ببرید؛ شما می توانید این پایه را به دیوار نصب کنید یا در گوشه ای از پذیرایی قرار دهید و چیدمان پذیرایی خود را با آن زیباتر کنید.

منبع: پیام دلتا

به "رشد انفجاری گیاه پتوس با 7 روش تزیین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد انفجاری گیاه پتوس با 7 روش تزیین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید