راهنمای خرید در کیوتو، ژاپن

به گزارش وبلاگ کلشی ها، خرید در کیوتو، تجربه ای مجذوب کننده و فراموش نشدنی است. این شهر، پر از موقعیت های خرید است؛ از بازارچه های سنتی گرفته تا مراکز تجاری مدرن و شیک.

راهنمای خرید در کیوتو، ژاپن

کیوتو، یک شهر ایده آل برای خرید است. بازارچه ها و فروشگاه ها و مراکز خرید مدرن و بزرگی دارد. مراکز خرید کیوتو، تنوع زیادی دارند و محصولات مختلفی از برندهای بین المللی و داخلی را عرضه می نمایند.

خرید کردن در کیوتو از بسیاری از شهرهای بزرگ ژاپن، راحت تر است. چون این شهر، یک شهر نسبتا فشرده است و بیشتر مراکز خرید و مجموعه های تجاری آن در نزدیکی هم قرار دارند. بیشتر آنها فقط چند قدم با ایستگاه متروی اصلی کیوتو فاصله دارند.

کیوتو، ترکیبی مجذوب کننده و منحصربه فرد از فرصت های خرید است. این شهر یک بهشت واقعی برای علاقه مندان به خرید است. در این شهر مجذوب کننده پرشور و هیجان، مراکز خرید بزرگ و مدرن و فروشگاه های برندهای برتر مد در کنار مغازه های قدیمی سوغات و صنایع دستی قرار دارند.

کیوتو، یکی از شهرهای مجذوب کننده ژاپن است که در آن سنت و مدرنیته در هم آمیخته اند. در خیابان هایی که برج های بلند و آسمان خراش های سربه فلک کشیده وجود دارد، می توانید مغازه ها و خانه های قدیمی و محله های مجذوب کننده سنتی را پیدا کنید.

در مغازه ها و فروشگاه های کیوتو، تنوع قابل توجهی خواهید دید. برای همه افراد با همه سلیقه ها، محصولاتی وجود دارد. هم نوجوان ها مشغول خرید محصولات برند و مد روز هستند و هم زنان سالخورده در کیمونوهای سنتی، دنبال لباس و محصولات مورد علاقه خود می گردند.

این شهر برای گردشگران، از همه لحاظ مجذوب کننده و متنوع است. حتی در خرید کردن نیز این تنوع را مشاهده خواهید کرد. فرصت های زیادی برای خرید کردن در کیوتو وجود دارد. از خیابان های شلوغ و پررفت وآمد گرفته تا گذرگاه های خرید مخصوص عابرپیاده، مراکز تجاری مدرن و بازارچه های ماهانه.

در ادامه، مهم ترین منطقه ها کیوتو برای خرید کردن را معرفی می کنیم.

مهم ترین منطقه ها خرید در کیوتو

خیابان Shijo

این خیابان یکی از بزرگترین و مهم ترین منطقه ها خرید در کیوتو است. این خیابان در مرکز شهر واقع شده است و به همین علت، دسترسی بسیار راحتی به همه منطقه ها شهر دارد. بیشتر مراکز تجاری این منطقه در اطراف تقاطع خیابان های Shijo و Kawaramachi قرار دارند. در این منطقه چند دپارتمان استور و فروشگاه های برندهای برتر مد مثلا لویی ویتون واقع شده است. هر چقدر از این منطقه فاصله بگیرید، فروشگاه ها کوچک تر می شوند و به فروش صنایع دستی، سوغات و خوراکی های خاص محلی اختصاص پیدا می نمایند.

دو مورد از خیابان های فرعی منشعب شده از این خیابان در نزدیکی تقاطع Kawaramachi، گذرگاه های Teramachi و Shin Kyogoku است. این دو خیابان که به موازات هم قرار دارند، مخصوص عابر پیاده هستند و اطراف آنها پر از فروشگاه های متنوع، رستوران و مغازه هایی است که انواع محصولات و پوشاک روزمره را می فروشند.

خیابان Teramachi

این خیابان به یکی از سمبل های خرید در شهر تبدیل شده است. بیشتر فروشگاه های آن به فروشگاه های پوشاک اختصاص یافته اند. در حدود 170 فروشگاه در این خیابان واقع شده است. در این خیابان، غیر از خرید کردن و قدم زدن و غذا خوردن در رستوران های متنوع می توانید از تماشا معماری خاص کیوتو در ساخت مغازه ها لذت ببرید.

خیابان Shin Kyogoku

فضایی جوان پسندتر دارد و جای مناسبی برای خرید لباس های شیک و مد روز است. قیمت لبا س ها در این خیابان نسبت به بسیاری از مراکز خرید، مناسب تر و معقول تر است. این خیابان، دومین محله قدیمی شهر است که به عنوان محله خرید، معروفیت پیدا نموده است. اگر هنگام خرید کردن، خسته و گرسنه شوید، می توانید یکی از رستوران های این خیابان را انتخاب کنید و غذای لذیذی نوش جان کنید و به خرید خود ادامه دهید.

ایستگاه کیوتو

یکی دیگر از منطقه ها مهم خرید در کیوتو، ایستگاه کیوتو و نواحی اطراف آن است. این منطقه پر از مراکز خرید شیک و بزرگ است. برترین و بزرگترین مراکز تجاری شهر در همین محدوده واقع شده اند. خود ساختمان ایستگاه کیوتو نیز میزبان فروشگاه های متعدد و دپارتمان استورهای بزرگ است.

محله Higashiyama

اگر می خواهید حال و هوای سنتی شهر را لمس کنید به خیابان های محله Higashiyama سر بزنید. در این محدوده، فروشگاه های فراوانی وجود دارند که محصولات بومی تر می فروشند؛ مثلا سوغات، صنایع دستی و خوراکی های محلی. مغازه ها و رستوران های این منطقه، قرن ها است که میزبان مسافران و زائران و تاجران است. این محله، حال وهوای سنتی خود را حفظ نموده و با وجود کوچه های باریک، خیابان های سنگ فرش شده و ساختمان های چوبی، مجذوب کنندهیت خاصی به کیوتو داده است.

در این منطقه، گردشگران کمتری را خواهید دید و به همین علت، خلوت تر است و با خیال راحت و در آرامش بیشتری می توانید خرید کنید. اگر دوست دارید سبک قدیمی خانه ها، مغازه ها و رستوران ها و کافه های کیوتو را ببینید، حتما زمانی را برای سر زدن به این محله در نظر بگیرید. حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، بازدید از این منطقه، خالی از لطف نیست.

از مغازه های اینجا می توانید سوغات، صنایع دستی به خصوص سفال و سرامیک و خوراکی های خاص محلی بخرید. آن چیزی که باعث تفاوت این منطقه از سایر منطقه ها خرید می گردد، فضای سنتی آن است. علاوه بر خرید، قدم زدن و گشت وگذار در این محله، تجربه جالبی است که نباید از دست بدهید.

مرکز صنایع دستی کیوتو (Kyoto Handicraft Center)

اگر می خواهید به جایی سر بزنید که همه صنایع دستی و سوغات کیوتو را یکجا بخرید، مرکز صنایع دستی کیوتو را انتخاب کنید. طبقه اول این مجموعه، به سوغاتی های گران تر مثلا ظروف و اشیای لاکی و بادبزن های تاشوی ژاپنی، زیورآلات سنتی طلا، شمشیر و سلاح های دست ساز و... اختصاص دارد. در طبقات بالاتر می توانید سوغاتی های مقرون به صرفه تر پیدا کنید. مثلا عروسک های محلی به نام کوکشی، یوکاتا یا همان لباس های محلی، کیمونو، لوازم آرایشی ژاپنی، چای ژاپنی، انواع شیرینی های محلی در این طبقات عرضه می شوند.

اگر قصد خرید سوغاتی های خاص بومی دارید، حتما باید به اینجا سر بزنید. هر آنچه که از بین سوغاتی های بومی کیوتو در نظر داشته باشید، پیدا می گردد. بعلاوه در این مرکز، کلاس های آموزشی صنایع دستی سنتی برگزار می گردد. در این کلاس ها می توانید ساخت صنایع دستی را تجربه کنید؛ مثلا نقاشی روی بادبزن ها یا ساخت عروسک ها و کیف های کوچک سنتی. در هر طبقه، یک راهنمای انگلیسی زبان وجود دارد که شما را هدایت می نماید. بعلاوه خدمات معاف از مالیت برای گردشگران خارجی در نظر گرفته شده است.

بازارهای محلی

کیوتو چندین بازار محلی هم دارد که معمولا مورد توجه گردشگران قرار می گیرند. این بازارهای محلی معمولا ماهانه برگزار می شوند. حتی اگر خرید نکنید، قدم زدن در این بازارها و تماشای سبک زندگی مردم شهر، تجربه جالبی است که معمولا گردشگران آن را از دست نمی دهند.

از بین این بازارها می توان این چند مورد را نام برد.

بازار معبد توجی (Toji Temple) روز 21 هر ماه برگزار می گردد. اگر دنبال سوغات و محصولات خاص هستید، به این بازار سر بزنید. از طلوع تا غروب آفتاب برای سر زدن به این بازار فرصت دارید. فروشنده ها در این بازارچه انواع محصولات متنوع را عرضه می نمایند؛ از آیتم های دست دوم و نو گرفته تا لباس و خوراکی و...

برخی از غرفه ها به فروش اشیای عتیقه و قدیمی اختصاص دارد که گاهی چیزهای جالبی در بین آنها پیدا می گردد.

بازار مقبره Kitano Tenmangu روز 25 هر ماه برگزار می گردد. این بازار هم محلی برای عرضه انواع محصولات از کیف و کفش گرفته تا لباس و اشیای قدیمی و گل وگیاه است.

بازار نیشیکی (Nishiki Market)

بازار نیشیکی با منطقه خرید Kitchen of Kyoto از شرق تا غرب بین خیابان های تاکاکورا و تراماچی کشیده شده است. این خیابان در حدود 400 متر طول دارد. اینجا یک منطقه محبوب برای اهالی شهر است که بیشتر خریدهای خود را انجام می دهند. فروشگاه های متعددی در کوچه های باریک آن واقع شده است که مواد غذایی و خوراکی های محلی می فروشند. از آنجایی که این خیابان بسیار باریک است و 5 متر عرض دارد که در کیوتو این نوع خیابان ها زیاد است، گاهی اوقات بازار بسیار شلوغ می گردد و مردم به سختی از آن عبور می نمایند. برخی از مغازه ها غذای آماده می فروشند بنابراین می توانید هم زنان با خرید ردن و قدم زدن، یک غذای خیابانی نو را امتحان کنید و لذت ببرید. ژاپنی ها به این کار Tabe-aruki می گویند یعنی راه رفتن و خوردن.

مرکز تجاری تاکاشیمایا (Takashimaya)

مرکز تجاری تاکاشیمایا در مرکز شهر واقع شده است و فقط یک دقیقه پیاده از ایستگاه Kawaramachi فاصله دارد. اهالی می گویند که این مرکز تجاری به میزان خود شهر کیوتو سابقه دارد. تاکاشیمایا کار خود را در سال 1831 به عنوان فروشگاه کیمونو و لباس شروع کرد.

امروزه ساختمان این مرکز تجاری نه تنها یک مقصد عالی برای خرید بلکه یکی از جاذبه های گردشگری شهر و یکی از مشهورترین لندمارک های کیوتو است. یکی از چیزهایی که مرکز تجاری تاکاشیمایا را از سایر مراکز خرید جدا می نماید، یک فودکورت بزرگ در طبقه هم کف آن است. در این فودکورت، غذاهایی بسیار متنوع از شرق و غرب جهان سرو می گردد. بعد از اینکه غذای لذیذی را در این فودکورت نوش جان کردید، با گشت وگذار در طبقات متعدد این مرکز تجاری، کالری بسوزانید و خرید کنید.

کیوتو بال (Kyoto BAL)

مرکز خرید کیوتو بال، یک ساختمان تجاری با بیش از 40 سال سابقه است. این مجموعه در سال 2015 بازسازی شد و مجددا بازگشایی شده و به یک مرکز تجاری شیک و مدرن تبدیل شده است. گذرگاه های این مجموعه تجاری، عریض تر شده اند و رفت و آمد در آنها راحت تر شده است. علاوه بر فروشگاه های خاصی که برترین و نوترین محصولات مد را عرضه می نمایند، کالاهای عمومی تر نیز در این مجموعه برای فروش عرضه شده است. مثلا کتاب، گل و گیاه، لوازم منزل و... از جمله کالاهایی است که می توانید از این مرکز تجاری بخرید.

مراکز خرید

بخش مهمی از خرید و فروش در کیوتو در مراکز خرید انجام می گردد. مراکز خرید این شهر، بسیار مدرن و بزرگ و کامل هستند و در آنها غیر از فروشگاه، امکانات دیگری مثل رستوران و کافه و محوطه های مخصوص بازی بچه ها و سرگرمی بزرگسالان وجود دارد. در واقع این مراکز خرید، مجموعه های سرگرمیی و تجاری هستند. بسیاری از آنها سینما دارند و یک روز کامل را می توانید به سرگرمی در این مراکز بگذرانید. مراکز خرید کیوتو را در مقاله ای جداگانه در این لینک معرفی نموده ایم.

ساعت کار

ساعت کار مراکز تجاری، مغازه ها، بازارچه ها و... فرق دارد ولی در مجموع، بیشتر مراکز تجاری بین ساعت 10 صبح تا 8 شب باز هستند و می توانید خرید کنید.

منبع: کجارو / wow-j.com / japan-guide.com / worldtravelguide.net

به "راهنمای خرید در کیوتو، ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید در کیوتو، ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید