حمله ارتش هند به مواضعی در کشمیر دستکم 10 کشته برجای گذاشت

به گزارش وبلاگ کلشی ها، نیروهای ارتش هند با نفوذ به درون مرزهای جامو و کشمیر دستکم 10 نفر را کشته و شماری سکوی پرتاب را منهدم کردند.

حمله ارتش هند به مواضعی در کشمیر دستکم 10 کشته برجای گذاشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کلشی ها، ارتش هند روز دوشنبه با نفوذ به منطقه تحت منازعه جامو و کشمیر، دستکم 10 شبه نظامی که گفته شده در پاکستان تعلیم دیده اند از پای در آورد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، منابعی در ارتش هند گفتند، علاوه بر این، نیروهای هندی شماری سکوی پرتاب متعلق به این شبه نظامیان را در نواحی واقع در خط کنترل مرزی منهدم کردند.

روز گذشته (یکشنبه) ، یکی از افسران ارتش هند گفت کمپ های تروریست ها و چیزی حدود 15 سکوی پرتاب، با تمام ظرفیت خود در کوشش برای نفوذ به درون مرزهای این منطقه هستند.

کشمیر بزرگترین منطقه مسلمان نشین هند است و دهلی نو بر سر حاکمیت آن با پاکستان اختلاف دارد. درگیری ها در کشمیر از سال 1989 به این سو هزاران کشته بر جای گذاشته است.

تنش ها در منطقه ناآرام هیمالیایی کشمیر بعد از اقدام دهلی نو در لغو شرایط خودمختاری این منطقه در اوایل آگوست (14 مردادماه) بیش از پیش تشدید شده است.

هند به طور مداوم پاکستان را به تسلیح و تجهیز شبه نظامیان و اعزام این شبه نظامیان به سراسر منطقه مرزی کشمیر متهم می نماید اما اسلام آباد مکرراً این اتهامات را رد می نماید.

عمران خان نخست وزیر پاکستان بارها تأکید نموده است که هند در کوشش است اذهان عمومی را از نسل کشی در کشمیر منحرف کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمله ارتش هند به مواضعی در کشمیر دستکم 10 کشته برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله ارتش هند به مواضعی در کشمیر دستکم 10 کشته برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید