حل مشکل کندشدن تراشه رایزن در ویندوز 11

به گزارش وبلاگ کلشی ها، نصب ویندوز 11 موجب کند شدن عملکرد تراشه های رایزن شرکت ای ام دی می گردد و این شرکت وعده داده مشکل مذکور را رفع می نماید.

حل مشکل کندشدن تراشه رایزن در ویندوز 11

شرکت ای ام دی فهرستی از مسائل ویندوز 11 که موجب کند شدن عملکرد تراشه های رایزن می گردد را منتشر نموده است. بر اساس همین اسناد یکی از این مسائل باعث می گردد تا عملکرد پردازنده رایانه ها در صورت نصب ویندوز 11 تا 15 درصد کندتر گردد.

این مشکل منحصر به فرد عملکرد کش رایانه ها را تا سه برابر آهسته تر می نماید که این مساله بر سرعت اجرای نرم افزارهای مختلفی که باید به حافظه دسترسی یابند، تأثیر منفی می گذارد.

آنالیز ها نشان می دهد سرعت اجرای این برنامه ها به همین دلیل بین 3 تا 5 درصد کندتر می گردد و این مساله به خصوص در صورت اجرای بازی های ویدئویی تأثیر منفی بر عملکرد کاربران می گذارد. کاهش سرعت اجرای بازی های ویدئویی در این فرایند بین 10 تا 15 درصد برآورد شده ولی شرکت تصریح نموده برای حل مشکل مذکور در کوشش است.

این مشکل به خصوص در تراشه هایی با بیش از هشت هسته و با قدرت طراحی حرارتی بیش از 65 وات محسوس تر است. لذا بسیاری از رایانه های مجهز به تراشه های رومیزی پیشرفته به همین دلیل با مشکل کند شدن عملکرد نرم افزارها روبرو خواهند بود. از جمله تراشه های دچار مشکل شده بدین دلیل می توان به 3600X و 5600X اشاره نمود.

بر مبنای مذاکرات ای ام دی با مایکروسافت قرار است وصله جدیدی برای ویندوز 11 طی هفته های آینده عرضه گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "حل مشکل کندشدن تراشه رایزن در ویندوز 11" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل کندشدن تراشه رایزن در ویندوز 11"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید