تلاش پاکستان برای اخذ مالیات ویژه کرونا از قشر مرفه

به گزارش وبلاگ کلشی ها، دولت اسلام آباد با اعلام احتمال طولانی شدن زمان مبارزه با کرونا در خصوص اخذ مالیات ویژه برای مقابله با این بیماری تصمیم می گیرد.

تلاش پاکستان برای اخذ مالیات ویژه کرونا از قشر مرفه

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ کلشی ها به نقل از جنگ نیوز، احتمال اخذ اقتصادیات از قشر ثروتمند جامعه پاکستان در بودجه سال آینده افزایش یافت.

دولت پاکستان در این خصوص اعلام کرده است: با توجه به احتمال طولانی شدن زمان مبارزه با کرونا ممکن است اخذ اقتصادیات ویژه کرونا از افراد مرفه قطعی شود.

این اقتصادیات در صورت قطعی شدن شامل حقوق های خاص و یا درآمدهایی می شود که از حد تعیین شده بالاتر باشند.

پاکستان با توجه به وام های بین المللی که دریافت کرده است می کوشد تا سقف اقتصادیات هایی که از مردم اخذ می کند را افزایش دهد.

گفته می شود در بودجه سال آینده دولت اسلام آباد قرار است 5100 میلیارد روپیه (حدود 38 میلیارد دلار) اقتصادیات از مردم اخذ کند تا جبران کسری بودجه شود.

اقتصادیات تازه ای که در دولت اسلام آباد از آن سخن می گوید ویژه افرادی است ارزش املاک آنها بیش از 20 میلیون روپیه باشد یا صاحب خودروهایی باشند که ارزش آنها بیش از 3 میلیون روپیه است.

کارشناسان اقتصادی بر این باورند که اجرای این طرح می تواند میلیارد روپیه به سود دولت پاکستان باشد و هزینه های سرشاری را به خزانه پاکستان بازگرداند.

افزایش اقتصادیات و اخذ اقتصادیات به شیوه ای شفاف یکی از شروط اصلی صندوق بین المللی پول برای پرداخت 6 میلیارد دلار وام به پاکستان بود.

تا کنون صندوق بین المللی پول در جریان دو مرحله پرداخت حدود یک میلیارد و 500 میلیون دلار به پاکستان وام پرداخت کرده است.

افزایش اقتصادیات ها در پاکستان باعث گرانی های بی سابقه ای شد که خشم مردم این کشور را به دنبال داشت، با این حال عمران خان معتقد بود گرانی ها موقتی هستند و به زودی مشکل به صورت کلی حل خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تلاش پاکستان برای اخذ مالیات ویژه کرونا از قشر مرفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش پاکستان برای اخذ مالیات ویژه کرونا از قشر مرفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید