آموزش دانشجویان از مراجعات به شورای انضباطی می کاهد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، دکتر وحید صرامی در کارگاه آموزشی دو روزه، 10 دانشگاه علوم پزشکی در بوشهر با اشاره به اهمیت آموزش دانشجویان در کاهش تخلفات انضباطی گفت: آموزش مهمترین محور ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی است.

آموزش دانشجویان از مراجعات به شورای انضباطی می کاهد

صرامی با اشاره به ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در راستای ارزیابی شوراهای انضباطی هر دانشگاه و برای رسیدن به موضوع مهم پیشگیری، از سال 1390 ارزیابی دانشگاه ها را شروع نموده و برای این امر شاخص هایی نیز تدوین نموده است.

وی ادامه داد: از 500 امتیاز ارزیابی که برای شوراهای انضباطی در نظر گرفته ایم، 200 امتیاز را برای موضوع پیشگیری و آموزش قرار داده ایم و این امتیاز دهی به دلیل به اهمیت موضوع آموزش است و این امتیاز نیز برای آموزش دانشجویان جدیدالورود توسط شوراهای انضباطی در نظر گرفته شده است.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت اضافه کرد: آموزش می تواند دانشجویان را نسبت به مقررات مطلع کند و همین موضوع توانسته بسیاری از مراجعات به شورای انضباطی را کاهش دهد.

در ادامه این کارگاه آموزشی پرونده های انضباطی شایع مورد آنالیز نهاده شد و نکات انضباطی نیز برای دبیران و کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی حاضر در این جلسه مطرح شد.

منبع: ویکی گرام

به "آموزش دانشجویان از مراجعات به شورای انضباطی می کاهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش دانشجویان از مراجعات به شورای انضباطی می کاهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید